WeCreativez WhatsApp Support
7/24 Saat Whatsapp üzerinden satın alma ve bozdurma işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Merhaba, ben Betül size nasıl yardımcı olabilirim?

Astropay

ASTROPAY


Güvenilir Anonim Ödeme Metodu: Astropay

Astropay Nedir?

Astropay - Astropay Kart - Astropay Al - Astropay BozdurmaAstropay ön ödemeli bir sanal kart sistemidir. Önceden ödenerek edinilmiş kredinin güvenli ve hızlı şekilde kullanılabilmesine imkân sağlamaktadır. Sisteme dâhil olmak için banka hesabı ya da kredi kartı gereksinimi bulunmamaktadır. Tamamen anonim bir sistem olduğu için hiçbir kişisel veri içermemektedir. Bu özelliği sayesinde yüksek güvenlik düzeyi sağlamaktadır.

Günümüz koşullarında, e-ticaret organizasyonlarının da gelişmesi ile alışveriş işlemleri büyük ölçüde internet ortamından yapılmaktadır. İnternet üzerinden alışveriş tüketicilere pek çok kolaylıklar sağlasa dahi çeşitli riskleri de beraberinde getirmektedir. Bu risklerden en önemli olanı ise kredi kartı bilgilerinin çalınmasıdır. Pek çok tüketici internet ortamında ödeme yaparken isimlerine kayıtlı kredi kartlarını kullanmaktadır. Bazı kötü niyetli alışveriş siteleri bu verileri depolayarak kullanabilmektedir.

Bu durum, tüketicilerin ödeme güvenliğine gölge düşürdüğü için 3D Secure gibi yeni yöntemler denenmiştir. Kısmi bir başarı sağlansa da tam anlamıyla güvenliğin sağlanamadığı bilinmektedir. Bu güvenlik açıkları yeni bir ürünün doğmasına neden olmuştur. İlk olarak bankaların internet bankacılığı ile tanımladığı sanal kartlar kullanıma sunulmuşlardır. Bu kartlar sanal ve iptal edilebilir olsalar da kişisel veri içerdikleri için yüzde yüz güvenliği garanti edememektedir. Bunun sonucu olarak tamamen anonim ve tek kullanımlık kodlardan oluşan ön ödemeli sanal kartlar tüketicilerin hizmetine sunulmuştur. Astropay; bu güvenlik ihtiyacı için, online platformlarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir kredi kartı kalkanıdır.

Nasıl Alınır?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde yaygın bir şekilde satışı yapılmaktadır. Satın alma işlemi oldukça kolay ve güvenlidir. Üyelik ve kişisel bilgilere gerek kalmadan Whatsapp veya Canlı destek üzerinden bir kaç adımda kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Almak istediğiniz miktarı siz belirleyebilirsiniz alt veya üst bir limit yoktur. Yalnızca Euro ve Dolar birimlerini desteklemektedir. Bundan dolayı satış yapan sitenin kabul ettiği kur üzerinden işlem yapılmaktadır. Kur konusunda zarara uğramamak için güncel kurlar ve aracı site kurları arasında fark olup olmadığı incelenmelidir. Ön ödeme miktarları beşin katları şeklinde seçilebilmektedir. Seçim yapıldıktan sonra ödeme kısmına geçilir. Ödeme istenirse fiziki kredi kartıyla yapılabilmektedir. Kredi kartı kullanmayan tüketiciler için EFT ve havale gibi ödeme seçenekleri de pek çok platformca sunulmaktadır. Ödemenin tamamlanmasının ardından kısa sürede ilgili sanal kartın kodları tüketiciye ulaştırılmaktadır.

Ön ödemeli sanal kart tedarik edilirken işlem yapılan platformun güvenilir olması gerekmektedir. Ödemelerini yapmalarına rağmen ilgili kodları alamayan ya da sahte kodlar ile dolandırılan tüketicilerin varlığı bilinmektedir. Bu ve buna benzer adli vakalar ile karşılaşmamak için tecrübeli, güvenilir ve kendisini ispatlamış platformlar üzerinden alım yapılması tavsiye edilmektedir. Alım için bir miktar komisyon da söz konusu olmakla beraber komisyon tutarları genellikle oldukça düşüktür.

Nerede Kullanılır?

Ön ödemeli sanal kartlar ile ödeme kabul eden her türlü online platformda kullanılması mümkündür. Astropay özellikle, güvenilirliği konusunda şüphe duyulan alışveriş sitelerinde tercih edilmektedir. Ürün alınırken kullanıcılara verilen tek kullanımlık kodlar girilerek sanal karttaki bakiyenin tamamının ilgili alışveriş sitesine aktarılması sağlanmaktadır. Aktarımdan sonra site içerisindeki bakiye her türlü alışveriş için kullanılabilmektedir. Kodlar tek kullanımlık olduğundan, ödeme bilgilerinin çalınması ve tekrar kullanılması gibi bir risk bulunmamaktadır. Ayrıca, alışveriş anonim olarak yapılmak istendiğinde bu yöntemden başka bir yöntem bulunmamaktadır. Sanal kart isim içermediğinden, kullanıcıların kişisel bilgileri başarıyla gizlenmektedir. Avrupa Birliği ülkelerinde kişisel verilerin korunması maksadıyla en çok tercih edilen yöntem Astropay türevi ön ödemeli sanal kartlardır.

Ön ödemeli sanal kartın bir diğer kullanım alanı da para transfer süreçleridir. Bankalar üzerinden para transferi yapmak; gönderilecek para miktarına, paranın gönderileceği konuma ve bazı özel şartlara göre değişen komisyonlar ile ücretlendirilmektedir. Özellikle yurt dışı transferleri çok yüksek maliyetleri beraberinde getirmektedir. Bu maliyet gönderilen miktarın %5’ini bulabilmektedir. Sanal kartlarda böyle bir sorun bulunmamaktadır. Paranın miktarından bağımsız olarak kart alış ve bozdurma maliyetlerinden başka bir komisyon söz konusu değildir. Transferi yapacak kişinin, transfer etmek istediği miktarda ödeme tanımlanmış sanal kartın kodlarını alarak, transferin yapılacağı kişiye vermesi ile işlem tamamlanmaktadır. Alıcı kişi bu kodları kullanarak sanal kartı bozdurup nakite çevirebilmektedir.

Nasıl Bozdurulur?

Astropay bozdurma işlemleri, kartın alındığı platformlar vasıtası ile yapılabilmektedir. Öncelikle bu platformlara üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin ardından kartın tek kullanımlık kodları sisteme girilmektedir. Sistem kartın ödeme durumunu doğruladıktan sonra kartın içerisindeki bakiye aracı kuruluşun hesabına geçmektedir. İşlemle ilgili komisyon kesildikten sonra kalan tutar kullanıcıya sunulmaktadır. Kullanıcılar bu tutarı, aracı kuruluşun sağladığı transfer yöntemlerinden birisini seçerek alabilirler. Banka hesapları var ise doğrudan hesaba havale yöntemi tercih edilebilmektedir. Banka hesabı olmayan tüketiciler için ise isime havale, cebe havale gibi yöntemler kullanılabilmektedir. Kullanıcılar, ön ödemeli kartınızın bozum işlemini yapmadan önce, aracı platformun ödeme yönteminin kendisine uyup uymadığını incelemelidir. Bazı platformlar sadece banka hesabına havale yaptığından ödeme almak zorlaşa bilmektedir.

Sanal kart bozdurma işleminin yapılacağı platformun seçimi de oldukça önemlidir. Sektöre yeni dâhil olmuş bazı aracı firmalar düşük komisyon vaatleri ile müşteri çekip çeşitli olumsuz durumlara sebep olabilmektedirler. Bazı kötü niyetli kimseler, sanal kartın bilgilerini aldıktan sonra ödeme yapmayarak dolandırıcılık faaliyetleri yürütmektedir. Bu bağlamda, mağdur olmamak adına tanınırlığı yüksek, güvenilir ve kendini ispatlamış firmalar ile çalışılması gerekmektedir

Mobil uygulamamızı ÜCRETSİZ indirin GÜVENDE kalın!


Site site gezip dolandırılmayın güvenilir mobil uygulamanızı indirin. Güvenilir alışveriş aracı olan mobil uygulamamız her an elinizin altında olsun tek tıkla kolayca satın alma işlemini güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirin.
Paykasa Apple Uygulama - Paykasa App - Paykasa App Store
Paykasa Android - Paykasa Android Uygulama - Paykasa Play Store

© Virtual Payment Systems, 2019 All Rights Reserved