WeCreativez WhatsApp Support
7/24 Saat Whatsapp üzerinden satın alma ve bozdurma işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Merhaba, ben Betül size nasıl yardımcı olabilirim?

Cashixir

Cashixir


Cashixir - Cashixir Kart - Cashixir Kart GörselCashixir Nedir?

Cashixir bir sanal kart çeşididir. Bankaların sağladığı sanal kartların aksine ön ödemeli olarak kullanılmaktadır. Kişisel veri içermemektedir. Bu yönüyle bir banknottan farksızdır. Kişisel veri içermediği için son derece güvenli ve hızlıdır.

Günümüzde alışverişlerin büyük çoğunluğu internet üzerinden yapılmaktadır. İnternet üzerinden alışveriş yapabilmek için ise aktif bir kredi kartı gereksinimi oluşmaktadır. Kredi kartlarının bilgileri alışveriş yapılan platformlara verilerek ödeme işlemleri yapılmaktadır. Bu bilgi transferi tüketiciler için çeşitli riskler oluşturmaktadır. Bazı kötü niyetli internet siteleri bu bilgileri saklayarak sonrasında kullanabilmekte ve üçüncü kişiler ile paylaşabilmektedir. Bu kötü niyetli kişiler, tüketicilerin bilgisi dışında borçlanmasına sebep olmaktadır. Güvenlik açıklarının doğal sonucu olarak ön ödemeli sanal kart sektörü oluşmuştur. Avrupa ülkelerinde oldukça yaygın olan bu sistem ülkemiz sınırlarında da giderek popüler hale gelmektedir. Tüketiciler bu sistem vasıtasıyla tek kullanımlık şifrelerini paylaşarak güvenli bir şekilde alışverişlerini tamamlamaktadır. Hiç bir kişisel veri içermeyen bu sistem fiziki alışverişlerdeki banknotun, sanal âlemdeki yerini almaya adaydır.

Nasıl Alınır?

Cashixir kart ön ödemeli kartın alınabileceği pek çok farklı platform bulunmaktadır. Bunların büyük çoğunluğu internet üzerinden hizmet vermektedir. Sanal kart hizmeti veren sistemlere üye olunduktan sonra alınmak istenen miktar belirlenerek ön ödeme yapılır. Sistem üzerinden kullanıcılara kodlar verilerek işlem tamamlanmaktadır. Bu kodlar tek kullanımlık olup, kesinlikle alışveriş ya da bozum işlemi dışında paylaşılmamalıdır. Tüketicilere kodlar dışında fiziki bir ürün verilmemektedir. Sanal kart temininin kendini ispatlamış platformlardan yapılması oldukça önemlidir. Bazı kötü niyetli internet sitelerinin, tahsilatı yaptıktan sonra sahte kodlar verdiği bilinmektedir. Kullanıcıların bu gibi durumlarla karşılaşıp, mağdur olmamak için dikkatli seçimler yapması gerekmektedir. Araştırmalar sonucunda güvenilir bir aracı bulunarak, belirli bir komisyon karşılığında sanal kartın temin edilmesi en sağlıklı çözüm olmaktadır. Cashixir sisteminde, kart için her hangi bir ödeme talep edilmemektedir. Ödenecek miktar yalnızca kartın içerisinde yüklü bulunan ön ödeme ücretidir. Buna ek olarak değişken aracı firma komisyonları da söz konusudur.

Bu sistem diğer ön ödemeli sanal kartların aksine kullanıcı tanımlı ödeme miktarları sunmaktadır. Yani, 10 TL ve katlarında değil dilediğiniz miktarda ön ödeme yapılabilmektedir. Sistemde pek çok para birimini tercih etme imkânı da sunulmuştur. Türk lirası da sunulan birimlerden birisidir. Dolayısıyla, bu sistemde diğer ön ödemeli sanal kartlardaki döviz kuru zararının oluşma ihtimali yoktur. Bu yönüyle kullanıcılarına esneklik sağlayan Cashixir, ülkemizde hızla yayılmaktadır.

Nerede Kullanılır?

Cashixir kart gibi sanal kartlar en çok online alışverişler için kullanılmaktadır. Tüketiciler alışveriş yaptıkları sitelerin güvenli olup olmadığını anlamak konusunda kararsız kalabilmektedir. Güvensiz olma ihtimalinin açacağı sorunlar düşünüldüğünde, bu sistem vasıtası ile ödeme yapmak tüketicilerin riski sıfıra indirmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla ön ödemeli sanal kartlar ile güvenilirliği bilinmeyen siteler üzerinden rahatlıkla alışveriş yapılabilmektedir.

Güvenli siteler üzerinden alışveriş yapma imkânı da pek tabii mümkündür. Ön ödemeli kart ile ödeme yapılabilen her türlü e-ticaret sitesi üzerinden işlem yapılabilmektedir. Sanal kart tanımlanırken tüketiciye verilen kodlar sistem üzerine girilerek kart bakiyesinin alışveriş hesabına aktarılması sağlanır. Bu işlemin ardından aktarılan bakiye kolayca kullanılmaktadır.

Cashixir sisteminin diğer ön ödemeli kartlara bir başka avantajı da burada ortaya çıkmaktadır. Kart içerisindeki bakiye dilenirse tek kullanımda, dilenirse de çoklu kullanımda harcanabilmektedir. Bu özelliği ile ön ödemeli bir kredi kartı gibi kullanımı da mümkündür. Kullanımdan sonra kart içerisine yükleme yapılarak tekrar kullanımı da sağlanabilmektedir. Bu işlemler her ne kadar anonim olarak yapılsa da kartın çoklu kullanımı çeşitli güvenlik risklerini beraberinde getirebilir. Bu bağlamda, tam anlamıyla güvende kalmak isteyen tüketicilerin tek kullanım özelliğinden yararlanması gerekmektedir. Çoklu kullanım özelliği ise anonim bir sanal kredi kartına sahip olmak isteyen tüketiciler için tasarlanmıştır. Sadece ön ödeme miktarı kadar çekim yapılabildiğinden, ön ödeme yapıldıktan hemen sonra bakiyenin kullanılması da ekstra bir güvenlik halkası ekleyecektir.

Bu sistemi para transferi işlemleri için kullanmak da mümkündür. Transfer edilecek miktar kadar ön ödemesi yapılmış sanal kartı temin edip, transferin yapılacağı kişiye ilgili kodların verilmesi sağlanabilir. Bu yöntem sayesinde yüksek miktarda banka komisyonları ödemeden ve uzun bekleme sürelerine maruz kalmadan kıtalar arası transferler yapmak mümkündür.

Nasıl Bozdurulur?

Cashixir ön ödemeli sanal kartın bozumu, temin edilen platformlarca yapılabilmektedir. Ülkemizde sanal kart bozumu yapan pek çok alternatif bulunmaktadır. Bu alternatiflerden her hangi birinin sistemine üye olunarak kart bilgileri iletilebilir. Kodlar kontrol edildikten sonra, sanal kartın içerisindeki bakiye ilgili platforma aktarılmaktadır. İlgili platformun kullanıcıya sunduğu çeşitli para transfer metotları ile ödeme almak mümkündür. Bu gibi platformlar, banka hesabına transfer, isime havale ve cep havale gibi çeşitli farklı yöntemlerle çalışmaktadır.

Kartın bozdurulacağı platform seçimi de dikkatle yapılmalıdır. Bu alanda uzun yıllardır çalışan, kendisini ispatlamış ve güvenilir aracılar seçilmelidir. Düşük komisyon vaadi ile sektöre yeni dâhil olmuş bazı platformlarda çeşitli mağduriyetler yaşanabilmektedir.

Mobil uygulamamızı ÜCRETSİZ indirin GÜVENDE kalın!


Site site gezip dolandırılmayın güvenilir mobil uygulamanızı indirin. Güvenilir alışveriş aracı olan mobil uygulamamız her an elinizin altında olsun tek tıkla kolayca satın alma işlemini güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirin.
Paykasa Apple Uygulama - Paykasa App - Paykasa App Store
Paykasa Android - Paykasa Android Uygulama - Paykasa Play Store

© Virtual Payment Systems, 2019 All Rights Reserved