WeCreativez WhatsApp Support
7/24 Saat Whatsapp üzerinden satın alma ve bozdurma işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Merhaba, ben Betül size nasıl yardımcı olabilirim?

Paykwik Bozdurma

Paykwik Bozdurma

Paykwik Bozdurma

Paykwik’le internette alışveriş sonrasında kartta bakiye kalabilir. Kişi ön ödemeli kartı aldıktan sonra kullanmak istemeyebilir. Kişiye hediye veya kazanç olarak bu karttan verilebilir. Bütün bu ihtimallerin hepsinde tüketiciler paykwik bozdurma yapabilirler. Bunun için de paykwik bozum kurunu bilmeleri gerekiyor.

Paykwik Bozum Kuru Nedir?

Ön ödemeli olan bu sanal kart Euro döviz kuruna bağlıdır. Yani kartlar Euro yüklüdür. Tüketici kaç Euro’luk kart alacaksa Türk parasına çevirip alması gerekiyor. Bunun için güncel Euro satış fiyatını bilmeleri gerekiyor.

Kişiler paykwik bozdurma yapmak istediklerinde kart Euro üzerinden hesaplanıyor. Euro’nun o günkü alış fiyatı üzerinden bakiyeler hesaplanıp kişinin banka hesap numarasına yatırılıyor. Kişiler kartlarını en yüksek fiyattan bozdurmak istiyorlarsa sitelerden fiyat almaları gerekiyor.

Paykwik Kuru Nasıl Belirleniyor?

Türkiye’de günlük döviz kurları Merkez Bankasınca belirleniyor. Kişi elindeki pin kodunu paykwik bozum yapmadan önce güncel Euro alış fiyatını öğrenmesi gerekiyor. Bu kartı satan siteler de günlük fiyatları hem merkez bankasından hem de serbest piyasadan alıyorlar.

Ekonomik nedenlerden dolayı gün içinde Euro döviz kurunda dalgalanmalar olabiliyor. Fiyatta düşmeler ve yükselmeler yaşanabiliyor. Bu da kartın alış ve bozum fiyatını etkiliyor. Siteler de güncelleme hızlarına bağlı olarak fiyatları yeniden düzenliyorlar. Bu nedenle siteler arasında paykwik bozum fiyatları değişkenlik gösterebilir. Vatandaş en yüksek fiyattan paykwik bozum yapabilmek için sitelerde fiyat araştırması yapması gerekiyor.

Paykwik Bozum Nasıl Yapılıyor?

İnternette birçok paykwik satış sitesi bulunuyor. Bunların içinde resmi satış sitesi olanlar da bulunuyor. Kişiler ellerindeki pin kodlarını paykwik bozdurma yapmak istiyorlarsa resmi sitelerden yapmaları önerilir. Bu sitelerden müşteri temsilcileri aranarak güncel paykwik bozum fiyatı öğrenilebilir. En yüksek bozum fiyatını veren sitenin müşteri temsilcisi aranır. Pin kodu ve paranın yatacağı hesap numarası verilir.

Müşteri temsilcisi, pin kodunu girerek bakiyeyi öğrenir. Karttaki Euro’yu liraya çevirerek banka hesap numarasına yatırır. Banka hesap numarasının sizin adınıza olması önemli değildir. İstediğiniz banka hesap numarasını verebilirsiniz. Bozdurum işlemi günün her saatinde yapılabilir. Bu konuda belirli bir süre kısıtlaması yoktur.

Yatırım Amaçlı Paykwik Bozum Nasıl Yapılıyor?

İnsanlar, ön ödemeli sanal kartları sadece internet alışverişlerinde kullanmıyorlar. Yatırım amaçlı kullananlar da bulunuyor. Dövizlerini bankalarda tutmak istemeyen yatırımcılar Euro’nun düşük olduğu zamanlarda bu sanal karttan alıyorlar.

Euro’nun yükseldiği zaman da en yüksek fiyattan bozdurarak kar ediyorlar. Bunun için güncel döviz kurunu ve piyasayı iyi takip etmek gerekiyor. Kartın kullanımı her ne kadar güvenli olsa da pin kodunun çalınma ihtimali bulunuyor. Bu nedenle bu kod kimseyle paylaşılmamalı ve çabuk elde edilecek yerlere kayıt edilmemelidir. Ön ödemeli kartların kullanımı internette artmasından sonra internette dolandırıcı siteler de arttı. Vatandaşların bunların kurbanı olmamaları için resmi satış sitelerinden alışveriş yapmaları önerilir.

Mobil uygulamamızı ÜCRETSİZ indirin GÜVENDE kalın!


Site site gezip dolandırılmayın güvenilir mobil uygulamanızı indirin. Güvenilir alışveriş aracı olan mobil uygulamamız her an elinizin altında olsun tek tıkla kolayca satın alma işlemini güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirin.
Paykasa Apple Uygulama - Paykasa App - Paykasa App Store
Paykasa Android - Paykasa Android Uygulama - Paykasa Play Store

© Virtual Payment Systems, 2019 All Rights Reserved