WeCreativez WhatsApp Support
7/24 Saat Whatsapp üzerinden satın alma ve bozdurma işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Merhaba, ben Betül size nasıl yardımcı olabilirim?

Pidpay

Pidpay


Pidpay Kullanımı Ve Sağladığı Avantajlar

Pidpay Nedir?

Pidpay - Pidpay Kart - Pidpay Al - Pidpay Bzodurma

Pidpay kişisel bilgileri içermeyen ve ön ödeme metoduyla çalışan bir sanal kart çeşididir. Klasik bir hesap kartının aksine, kredi sistemi ile çalışmamaktadır. İçerisine yükleme yapılamaz. Fiziki bir kart gibi kullanımı da mümkün değildir. Kullanıcılara kartın bilgilerini içeren 17 hanelik tek kullanımlık şifreler verilir. Bu kodlar vasıtasıyla ön ödemeli kartlar ile ödeme yapılabilen her noktada kullanılabilmektedir.

Günümüzde online alışveriş giderek yaygınlaşmaktadır. Öyle ki, yakın gelecekte fiziki alışverişin ortadan kalkacağı dahi düşünülmektedir. Pidpay, online alışverişler için özel olarak tasarlanmış bir sistemdir. Ön ödemeli yapısı sayesinde oldukça güvenlidir. Kullanıcılara verilen kodlar kişisel veri içermediği için sıradan bir banknottan farksızdır. Bu yönüyle kredi kartları ile alışveriş yapmanın güvenli olmadığı ortamlarda sıklıkla tercih edilmektedir. İnternet üzerinden alışveriş yaparken günlük kullanılan kredi kartı bilgilerini vermek zaman zaman riskler yaratabilmektedir. Kredi kartı kullanıcıları, bu riski azaltmak maksadı ile internet bankacılığı üzerinden sanal kartlar tanımlasalar da hala risk bulunmaktadır. Bu açıdan, Pidpay gibi ön ödemeli ve kişisel veri içermeyen tek kullanımlık kartlara olan talep günden güne artmaktadır.

Nasıl Alınır?

Ön ödemeli kart alabilmek için çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Bu sistemin ülkemiz sınırlarında resmi bir ofisi bulunmamaktadır. Buna karşın, ödeme yapılarak alınabilen çeşitli internet platformları bulunmaktadır. Pek çok farklı sanal kartın satışının ve bozdurma işleminin de yapıldığı bu alternatifler üzerinden sanal kart temini yapılabilir. Sistemler üzerinde hesap oluşturulduktan sonra Pidpay kart alım talebi yöneticilere iletilebilmektedir. Ödeme yapılınca ön ödeme miktarını içeren kart bilgisi kullanıcılara ulaştırılmaktadır. Kartlar kullanıcıların belirlediği miktarlarda değil bazı standart miktarlarda oluşturulmaktadır. Bu miktarlar; 10 Euro, 20 Euro, 30 Euro, 40 Euro, 50 Euro, 100 Euro, 200 Euro ve 500 Euro şeklinde tanımlanmıştır. Euro dışında başka bir döviz kurunda işlem yapılmamaktadır. Site üzerinden güncel Euro kuru ile alım ya da satım işlemleri hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Bu internet sitesine benzer hizmetler üreten başka çözüm ortakları da bulunmaktadır. Benzer süreç bu sistemde de takip edilerek ön ödemeli kart alınabilmektedir. Bu kartı almak isteyen kullanıcıların kart teminini bilindik ve kendini ispatlamış platformlar üzerinden yapmaları tavsiye edilmektedir. Bilinirliği düşük internet siteleri dolandırıcılık riski içermektedir.

Nerede Kullanılır?

Pidpay’in oldukça yaygın bir kullanım alanı vardır. Bunların başında para transferi gelmektedir. Bankacılık sistemi ile yapılan para transferlerinden ciddi komisyon tutarları alınmaktadır. Pidpay kart sistemi üzerinde komisyon miktarları ise oldukça düşüktür. Ülke içerisinde yapılan transferlerden ziyade ülkeler arası yapılan para transferleri Western Union ve Swift gibi işlemler ile mümkün olabilmektedir. Bu işlemlerde çok ciddi miktarlarda ücretlendirmeler bulunmaktadır. Örneğin 1000 Euro’luk bir işlem için güncel Swift işlemi ücreti 40 Euro’dur. Oysaki banka transferi yerine alıcı kişiye 1000 Euro’luk ön ödemeli kart alınarak kodları iletildiğinde 5 Euroyu geçmeyen bir alış-satış komisyonu oluşmaktadır.

Bu sistem, sadece transfer işlemlerinde değil, ön ödemeli kart ile ödeme kabul eden her türlü online platform üzerinde de kullanılabilmektedir. Bilgisayar ve akıllı telefonlar için oyun sağlanan sistemler ve çeşitli e-ticaret siteleri ön ödemeli kartların rahatlıkla kullanıldığı platformlardır. Kullanıcılar, kişisel verilerini saklayarak kolayca ödemelerini yapmaktadır. Ön ödemeli sanal kart sistemi, anonim kalmak ve verilerini korumak isteyen tüketiciler arasında hızla yayılmaktadır.

Nasıl Bozdurulur?

Pidpay, temin edildiği ortamlarca bozdurulabilmektedir. Alım işleminde olduğu gibi bozum işleminde de çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Alternatifler üzerinden üyelik alındıktan sonra kart bilgileri sisteme girilerek bozumu sağlanır. Bozdurulan bakiye talep edilen banka hesabına yatırılabilmektedir. Banka hesabı olmayan kullanıcılar için ise isme havale işlemi yapılabilmektedir.

Diğer platformlar üzerinde de benzeri yollar izlenerek, kartların içerisindeki bakiye çekilerek istenilen transfer yöntemi ile kullanıcıya hızlıca ulaştırılmaktadır. Bu işlemi yaparken güvenilirliğini ispatlamış platformların tercih edilmesi önem arz etmektedir. Mağduriyet yaşamamak adına, bilinirliği yüksek sistemler tercih edilmelidir.

Ön ödemeli kartların bozdurulabildiği bir diğer metot ise doğrudan alışveriş yapmaktır. Google Play Store, Xbox Store, PlayStation Network, G2A gibi alanlarda ön ödemeli kartların bozumu sağlanarak oyun satın alınabilmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli alışveriş sitelerinde de 17 haneli kart bilgisi girilerek bakiye siteye aktarılabilir. Aktarılan bakiye ile istenildiği gibi alışveriş yapmak mümkündür.

Mobil uygulamamızı ÜCRETSİZ indirin GÜVENDE kalın!


Site site gezip dolandırılmayın güvenilir mobil uygulamanızı indirin. Güvenilir alışveriş aracı olan mobil uygulamamız her an elinizin altında olsun tek tıkla kolayca satın alma işlemini güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirin.
Paykasa Apple Uygulama - Paykasa App - Paykasa App Store
Paykasa Android - Paykasa Android Uygulama - Paykasa Play Store

© Virtual Payment Systems, 2019 All Rights Reserved